خدمات پژوهشی رشته مهندسی کامپیوتر

رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار

گرایش نرم افزار یکی از مهمترین گرایش از رشته کامپیوتر است که در سطوح کارشناسی و ارشد بیشتری داوطلب این رشته را شامل می شود. این گرایش در سطوح کارشناسی، بیشتر تمرکز خود را بر روی برنامه نویسی، طراحی پایگاه داده ها، مباحث ویژه مهندسی نرم افزار، طراحی سایت و تجزیه و تحلیل سیستم قرار داده است.

در مقطع کارشناسی ارشد به مباحثی پیرامون، داده کاوی، تحلیل شبکه های اجتماعی، یادگیری ماشین، پایگاه داده ها، سیستم های توزیع شده و … متمرکز شده است.

در مقاطع کارشناسی ارشد این رشته بر روی مباحثی پیرامون داده کاوی، سیستم های مهندسی نرم افزار، شبکه های اجتماعی، سیستم های پیشنهاد دهنده و غیره نیز متمرکز شده است.

مهمترین خدمات دپارتمان رشته کامپیوتر:

برخی از مهمترین خدماتی که دپارتمان رشته کامپیوتر برای دانشجویان ارشد و دکتری فراهم می سازد عبارتند از:

رشته مهندسی کامپیوتر گرایش معماری

این رشته ای بر ارتباط بین سخت افزار کامپیوتر و سیستم های نرم افزاری تمرکز دارد. فارغ التحصیلان آماده ارزیابی سیستم ها و طراحی راه حل های کارآمد فناوری اطلاعات می باشند. از کاربردهای این رشته می توان به تست مهندسی، تحلیلگر سیستم، مهندس سخت افزار، مشاور فناوری اطلاعات و برنامه نویس بازی های دیجیتالی اشاره نمود.

برخی از مهمترین حیطه های مورد تحقیق در مقطع کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و رباتیک عبارتند از:

– داده کاوی

– مهندسی نرم افزار و تحلیل نیازمندیهای سیستم

– یادگیری ماشین

– شبکه اجتماعی

– رایانش ابری

– رایانش مه

– سیستم های پیشنهاد دهنده

– اینترنت اشیاء

– هستان شناسی

– اسکرام

– و …

تیم تخصصی رایان پژوهان پارسه در هر کدام از گرایش ها و حیطه های ذکر شده آماده مشاوره و ارسال موضوعات مرتبط می باشد.

رشته مهندسی کامپیوتر گرایش مدیریت فناوری اطلاعات

مدیریت فناوری اطلاعات نظم و انضباطی است که در آن، تمام منابع فناوری، مطابق با نیازها و اولویت‌های خود، اداره می‌شود. این منابع ممکن است شامل سرمایه گذاری‌های محسوس مانند سخت افزار کامپیوتر، نرم‌افزار، داده‌ها، شبکه و امکانات مرکز داده، که توسط کارکنان استخدام شده اش از آن منابع نگهداری می‌شود باشد. مسئولیت مدیریت فناوری اطلاعات در یک شرکت شامل بسیاری از توابع اساسی مدیریت‌هایی، مانند بودجه ، نیروی انسانی و سازماندهی و کنترل می‌باشد که، همراه با موارد که به تکنولوژی مربوط می‌باشد، مانند مدیریت تغییر، طراحی نرم‌افزار ، برنامه ریزی شبکه، پشتیبانی فنی و غیره می‌باشد.

برخی از مهمترین حیطه های موجود در گرایش فناوری اطلاعات (IT) در رشته کامپیوتر عبارتند از:

– آموزش الکترونیکی

– مدیریت دانش سازمان

– داده کاوی

– نقش فناوری اطلاعات در سازمان

– مدیریت دانش با عملکرد سازمان

– مدیریت ارتباط با مشتری

– رتبه سنجی اعتباری مشتریان

– طراحی مجدد فرایندها

– الگوهای ایده آل همسویی (Alignment) استراتژیک IT و عملکرد تجاری

– استراتژی های منابع انسانی

رشته مهندسی کامپیوتر گرایش تجارت الکترونیک

این زمینه از تحقیقات همچنان به روز و نو می باشند و میتوان در این زمینه از موضوعات جهت مشاوره انجام پایان نامه مهندسی کامپیوتر ارشد استفاده کرد.

برخی از مهمترین حیطه های پژوهشی در این گرایش از رشته کامپیوتر عبارتند از:

– کسب و کار الکترونیک

– معماری های سازمانی

– مدیریت ارتباط با مشتری

– بازاریابی درون سازمانی

– بلوغ سیستم های هوش تجاری

– بانکداری الکترونیک

– رضایت مشتری

– سیستم پیشنهاد دهنده بانکی

– تجزیه و تحلیل رضایتمندی مصرف کنندگان

– پرداخت الکترونیکی توسط مشتریان

– داده کاوی

رشته مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی و رباتیک

هوش مصنوعی و رباتیک شامل توسعه سیستم های مصنوعی می شود و در زندگی تجاری و خانگی به طور فزاینده ای مورد استفاده قرار می گیرد. گزینه های شغلی از مدیریت تا تکنولوژی متنوع است. از کاربردهای این گرایش می توان به تحلیلگران آماری، برنامه نویسان، کارشناسان زبان، مهندسان و مدیران اشاره کرد.

برخی از مهمترین حیطه های مورد تحقیق در مقطع کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی و رباتیک عبارتند از:

– پردازش تصویر اعم از تصاویر ماهواره ای، تصاویر MRI و پزشکی، تصاویر و اشیاء موجود در خیابانها و کلیه شاخه های مرتبط به تصویر

– پردازش زبان طبیعی

– بینایی ماشین

– طراحی ربات هوشمند

– شبکه های بین خودرویی

– شبکه های ونت

– شبکه های حسگر بی سیم

– رایانش ابری

– و …

مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر

توجه بسیار مهم: قبل از تشریح هر مطلبی، لازم به ذکر است که از مهمترین مزایای موسسه “رایان پژوهان پارسه”، ارتباط مستقیم دانشجو با محقق است. بر خلاف کلیه موسسات فعال در زمینه مشاوره و آموزش پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، این موسسه دانشجوی محترم را به صورت مستقیم به استاد متصل می نماید. کلیه سوالات دانشجویان بدون واسطه موسسه و در هر ساعتی از شبانه روز توسط محقق کامپیوتر از برترین دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاههای کشور، پاسخ داده می شود.

انجام پایان نامه و طرح تحقیق دوره کارشناسی ارشد و دکتری امری زمانبر و بسیار مهم در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته کامپیوتر می باشد. برای بسیاری از دانشجویان و اساتید رشته کامپیوتر، ارائه موضوعات در این سطح همواره چالش بر انگیز است. رشته کامپیوتر یکی از رشته های مهم فنی و مهندسی است که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری شامل گرایش های اصلی نرم افزار، معماری، فناوری اطلاعات، تجارت الکترونیک، سخت افزار و هوش مصنوعی است. مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری کامپیوتر در هر یک از این گرایشها نیازمند گذراندن دروس تخصصی گرایش بوده و این گرایشها هم به لحاظ دروس ارائه شده و هم به لحاظ پایان نامه با هم تفاوت اساسی دارند. از این رو دپارتمان پژوهشی کامپیوتر “رایان پژوهان پارسه” با به کارگیری اساتید مجرب، متعهد و متخصص خدمات مشاوره و آموزش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری کامپیوتر را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد.

جهت سفارش مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری رشته مهندسی کامپیوتر کافیست از طریق تماس با ما یا “منوی ثبت سفارش” موجود در سایت اقدام نموده تا کارشناسان ما در کمتر از ۳۰ دقیقه به شما پاسخ دهند. همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.